Papier to podstawowy element w każdym biurze. Potrzebny jest każdego dnia np. do notowania, drukowania czy kopiowania. Przydaje się nie tylko papier ksero, ale i notesy czy zeszyty. Warto przy tym zadbać o odpowiednią ich jakość.

Rodzaje papieru biurowego

W biurze wykorzystuje się wiele rodzajów papieru. Niektóre wykorzystywane są częściej, a inne rzadziej. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim papier ksero o gramaturze 70-80 g/m2. Wykorzystywany jest on do kopiowania i drukowania. Sprawdza się w przypadku wszystkich urządzeń biurowych. Stosuje się go także do korespondencji. Na rynku dostać można także papier ksero o gramaturze rzędu 200-250 g/m2. Jest on na ogół bardzo biały. Sprawdza się w przypadku drukarek laserowych i atramentowych.

W biurze powinno się też znaleźć miejsce dla kolorowego papieru ksero. Jest ona barwiony w masie celulozowej. W sklepach dostać go można w wielu kolorach i rozmiarach do wyboru. Jego barwa najczęściej odporna jest na starzenie.

Nowością w sklepach jest papier ksero sprzedawany w rolkach. To produkt bezdrzewny i niepowlekany, który produkowany jest bez udziału chloru.

Papier A4 oraz inne popularne rozmiary

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem papieru jest format A4. Posiada go zwykły papier ksero. Nieco mniejszy jest format A5, a większy A3. W Polsce arkusze formatu A są zdecydowanie najczęściej spotykane. A4 to format papieru ksero, A5 zeszytów i brulionów, a A6 ulotek reklamowych. Rzadziej spotkać się można z formatem B. Popularny jest raczej w branży drukarskiej. Format C wykorzystywany jest w kopertach. Zobacz papier ksero w ofercie sklepu alibiuro.pl.

Papier biurowy

Jaki papier do drukarki atramentowej?

Papier do drukarki atramentowej jest specyficzny. Na ogół ma gramaturę około 70 g/m2. Powinien posiadać odpowiednią strukturę, która ułatwia wchłanianie tuszu w papier. Wykorzystać w tym przypadku można nawet zwykły papier ksero.

Zastosowanie papieru kancelaryjnego

Popularność papieru kancelaryjnego w ostatnich latach zmalała. Spotkać go można w sklepach coraz rzadziej. Niekiedy nazywa się go również papierem podaniowym. Służy bowiem przede wszystkim do pisania podań i innego rodzaju pism urzędowych. Stosowany bywa w szkołach. Obecnie jednak coraz częściej wykorzystuje się do tego celu klasyczny papier ksero. Klasyczny papier kancelaryjny ma format A3 i kratkę. Jego gramatura to około 60 g/m2.

Odpowiedni papier wizytówkowy

Wizytówki można wydrukować nawet samodzielnie nawet za pomocą odpowiedniej drukarki laserowej i atramentowej. Wystarczy mieć pod ręką odpowiedni papier. Papier wizytówkowy musi mieć wysoką gramaturę około 200-250 g/m2. Dzięki temu wizytówki są twarde i wytrzymałe, co minimalizuje ryzyko ich zniszczenia czy zgniecenia. Poza tym wizytówki drukowane na takim papierze wyglądają doskonale. Na ogół stosuje się w tym przypadku gładki papier kredowy, który dobrze sprawdza się w druku cyfrowym. Dobrze sprawdza się w przypadku wizytówek, bo jest idealnie gładki, a przy okazji skutecznie odbija grafikę i tekst. Dostępny jest w dwóch wersjach do wybory - matowej i błyszczącej.

Socialmedia

Warte uwagi

Jakie skoroszyty biurowe są najbardziej...

Który skoroszyt biurowy idealnie sprosta naszym wymaganiom? Jak najlepiej go wybrać? Pomożemy wybrać niezastąpiony skoroszyt dostosowany do twoich potrzeb. Dobra organizacja to podstawa...