Dobrze prowadzone i funkcjonalne biuro stanowi wizytówkę każdej szanującej się firmy. Aby praca w nim mogła przebiegać sprawnie i efektywnie, niezbędny okazuje się zakup odpowiedniego sprzętu. Bez niektórych urządzeń biurowych w dzisiejszych czasach po prostu nie da się funkcjonować, bez względu na to jaki jest to typ biura, czy jakie przedsiębiorstwo prowadzimy. 

Komputer

Dzisiaj chyba żaden pracownik biurowy nie wyobraża sobie pracy bez komputera - żadna firma i instytucja nie potrafi się bez niego obejść. Zalety komputera nie podlegają dyskusji – żadna firma czy instytucja nie może się już bez niego obejść. Posiada on szerokie zastosowanie zarówno w komunikowaniu się ze światem zewnętrznym(dzięki Internetowi i poczcie elektronicznej umożliwia prowadzenie korespondencji bez konieczności każdorazowego korzystania z tradycyjnych usług pocztowych) i wewnętrznym (maile do osób pracujących w danym biurze) , jak również w nieustannym rozwoju naszego biznesu. Edytory tekstu i arkusze kalkulacyjne na stale zagościły w biurach ułatwiając i usprawniając najbardziej żmudne prace. Komputery posiadają jeszcze mnóstwo dodatkowych zastosowań, dlatego z pewnością powinny być podstawowym  wyborem dla każdego biura.

Urządzenia wielofunkcyjne (drukarka, kserokopiarka, skaner) – czy są potrzebne?

Z komputerem wiąże się nieodzownie z wykorzystywaniem dodatkowych urządzeń takich jak drukarki, kserokopiarki lub skanery, Są one dostępne do kupienia zarówno pojedynczo, jak i jako tzw. urządzenia wielofunkcyjne, które ostatnimi laty podbiły rynek. Dzięki nim można zaoszczędzić nie tylko pieniądze czy energię elektryczną, ale również przestrzeń, która w każdym biurze jest niezwykle łatwa. Wystarczy postawić je w miejscu, do którego jest łatwy dostęp, dzięki czemu każdy będzie mógł z niego swobodnie korzystać nie przeszkadzając innym.

Telefon firmowy

Telefon

Większość firm, nawet najmniejszych, zapewnia obecnie swoim pracownikom służbowe telefony komórkowe. Jest to słuszne działanie - przyczyniają się one do lepszego przepływu informacji między przedsiębiorstwem, a klientem oraz w obrębie samej firmy. Warto jednak postarać się o to, aby wynegocjować u operatora jak najlepsze warunki oraz aby w warunkach biurowych funkcjonował także telefon stacjonarny. Pomoże to nieco w zbudowaniu pozytywnego wizerunku firmy, upewniając potencjalnych kontrahentów, iż mają do czynienia z solidnym i wypłacalnym partnerem, nie zaś z firmą efemeryczną, korzystającą z podejrzanych połączeń na kartę.

Niszczarka do dokumentów

Chociaż urządzenie to kojarzy się głównie z aferami politycznymi, w rzeczywiście pełni w biurze bardzo ważną funkcję. Umożliwiają one bowiem ochronę wrażliwych danych firmy czy klientów poprzez niszczenie dokumentów przedawnionych, dodatkowych egzemplarzy lub starych danych.Ceny zaczynają się już od kilkuset do tysiąca złotych.

Projektor konferencyjny

Projektor popularnie zwany rzutnikiem jest urządzeniem świetnie sprawdzającym się podczas konferencji lub biznesowego spotkania. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przedstawienie większej grupie osób informacji z prezentacji komputerowej czy wykresów z danymi. Na zakup projektora należy przeznaczyć kwotę od 800-900 zł, choć lepsze jakościowo rzutniki mogą kosztować nawet 2000 zł.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wybrać przybory biurowe? cz. II

Segregatory Segregator od dawien dawna należy do biurowych niezbędników, gdyż dzięki niemu dokumenty zawsze są poukładane na swoim miejscu, a w biurze panuje prawdziwy porządek...