Pracujesz w biurze i każdego dnia otacza cię spora ilość dokumentów? Jeśli taką sytuację masz na co dzień to wiesz doskonale, jak potrzebne są w organizacji pracy różnego rodzaju akcesoria. Jednym z takich absolutnie niezbędnych akcesoriów, jest oczywiście zszywacz. Najlepszą jego wersją jest wersja elektroniczna, która jeszcze bardziej usprawnia codzienne działania.

Jeśli tylko od czasu do czasu przychodzi ci zszywać dokumenty, wówczas manualny zszywacz sprawdzi się bez problemu. Zazwyczaj każde biuro w taki zszywacz jest wyposażone. Jeśli jednak każdego dnia przychodzi ci zszywać duże ilości plików o sporej grubości, wówczas manualny zszywacz może się nie sprawdzić, a jego działanie stanie się uciążliwe. Wówczas najlepiej sprawdzi się zdecydowanie zszywacz elektryczny, który może zszywać nie tylko 10 czy też 25 stron, ale nawet 70 jednocześnie! Od czego zależy to, ile za taki zszywacz będziemy musieli zapłacić?

Taki najprostszy zszywacz, który może sprawdzić się w pracy, to koszt około 100 złotych. Jeśli jednak chcemy zainwestować w bardziej profesjonalny zszywacz, który radzi sobie chociażby ze zszywaniem broszur, wówczas może nas to kosztować nawet 4100 złotych. Dlaczego różnica w cenie jest aż tak widoczna? Wszystko zależy od samych możliwości zszywacza i oczywiście od ilości stron, które zszywa on jednocześnie. Droższe modele mają także różne specjalne funkcje przykładowo takie, które pomagają dokładnie określić miejsce, w którym zszyty ma zostać dokument.

Droższe zszywacze mają jedno bardzo przydatne udogodnienie, a mianowicie kontrolki LED. Pokazują one chociażby, że trzeba uzupełnić ilość zszywek a czasem nawet wyświetlają, ile zszywek pozostało na daną chwilę w zszywaczu. Czasem można w nich kontrolować również poziom głębokości zszywania. Są one zatem wielofunkcyjne. Czasem prócz zwykłego zszywania mają także funkcję dziurkowania i wbudowany wewnątrz rozszywacz.

Poręczny zszywacz

Modele zszywaczy elektrycznych

Rexel Optima jest to model, który występuje w kilku wariantach. Może zszywać w trybie auto, czyli wsuwa się jedynie kartki i zostają one zszyte same. Można również działać na trybie manual, który pozwala samodzielnie zszyć dokument, wystarczy lekko nacisnąć urządzenie. Producent zapewnia, iż zszywać się nie zacina, ale należy przestrzegać pewnych reguł. Przede wszystkim należy używać zszywek Optima i wsuwać taką ilość kartek do urządzenia, jaka jest zalecana przez producenta. Jego gwarancja to aż 5 lat.

Rexel Optima 20 można kupić w granicach 300 a 380 złotych. Jednorazowo może on zszyć do 20 kartek. Można regulować w nim grubość zszycia i pokazuje on, ile zszywek zostało w urządzeniu. Poza tym ma on także wbudowany rozszywacz. Nieco droższy i bardziej ulepszony model, to Rexel Optima 70. Jego cena to około 950 do 999 złotych. Jest on w stanie zszywać bardzo grube pliki, które mają nawet 70 kartek. Można dzięki niemu dokładnie określić miejsce zszycia i ma także technologię płaskozszywania, dlatego też ostatecznie nawet gruby dokument może być idealnie płaski.

Zobacz zszywacze elektryczne na stronie alibiuro.pl

Leitz - ten model przede wszystkim cechuje się oryginalnym wyglądem. Ma ciekawy design i dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Jest prosty w obsłudze i wydajny. Sprawdzi się w codziennej pracy i nie będzie się zacinał, jeśli będzie używało się do niego oryginalnych zszywek - Leitz.

Popularnym wariantem tego zszywacza, jest model Leitz 5566. Jest w stanie zszyć za jednym razem do 10 kartek. Można go kupić tanio, w cenie od 110 do około 149 złotych. Jest niewielki, dlatego bez problemu można go obsłużyć jedną ręką. Inny wariant Leitz NeXXt Series 20k może za jednym razem zszyć aż 20 kartek. Ma mechanizm, który reguluje głębokość wsuwania kartek. Kosztuje około 360-400 złotych i ma 3 lata gwarancji.

PaperPRO 25 jednorazowo zszywa do 25 kartek. Ma konstrukcję Impulsive Drive, która gwarantuje aż 3 razy szybsze zszywanie. Ma także funkcję no-jam, która eliminuje problem blokowania się zszywek. Ma przyssawki, dlatego nie ślizga się podczas korzystania z niego. Ma diodę LED, która informuje o konieczności uzupełnienia zszywek. Można go kupić w cenie od 160 do 200 złotych.

Taki zszywacz elektryczny, znacząco ułatwia codzienną pracę w biurze. Nie trzeba używać do niego całej swojej siły, by zszyć jakiś większy plik. Poza tym zszywacz można zakupić w swoim ulubionym kolorze, a czasem ma on także dodatkowe funkcje jak rozszywacz.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wybrać przybory biurowe? cz. I

Każda osoba pracująca na co dzień w biurze przyzna, ze otacza ją mnóstwo przyborów biurowych. W biurze wykorzystuje się długopisy, kartki i akcesoria, których dobór nie zawsze może...