W każdym biurze codziennie używa się zszywacza. Jest on niezbędny do sortowania i segregowania dokumentów. W tym tych najważniejszych, dotyczących danych osobowych, czy umów, kontraktów. Przynajmniej kilka sztuk tego urządzenia posiada każda firma, znajduje się on także w większości gospodarstw domowych.

Istnieje wiele rodzajów zszywaczy. Różnią się one rozmiarami, kolorami, materiałami, z których są stworzone. Ich cena uzależniona jest od solidności wykonania oraz funkcjonalności.  Można kupić zarówno taki, którego koszt wyniesie kilka złotych, ale też taki, którego cena to 200-300 złotych. Jednak spełniające  podstawowe wymagania przeciętnego biura okażą zszywacze od kilkudziesięciu złotych. Będą solidne, nadadzą się do spinania większej liczby kartek. Te większe zszywacze mogą spiąć nawet 100 kartek.

Coraz bardziej popularny staje się tak zwany zszywacz nożycowy. To urządzenie dla wymagających użytkowników, którzy chcą spinać duże ilości kartek. Świetnie nada się także do grubych kartek, o nietypowej gramaturze. Zszywacze o większych rozmiarach posiadają specjalną dźwignię, są ciężkie. Można je zauważyć w archiwach, sądach oraz wszystkich miejscach, w których archiwizacja dobrze uporządkowanych dokumentów jest podstawą.

Można znaleźć zszywacze z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: rozszywanie kartek, czy zszywanie tapicerskie. Znajdziesz je w sklepie alibiuro.pl.

Na rynku dostępne są także zszywacze elektryczne. To profesjonalny sprzęt, w który wyposaża się niewiele firm.

Można wyróżnić kilka typów zszycia. Są to: otwarte, płaskie, zamknięte oraz tapicerskie.

Poręczny zszywacz do biura

Najtańsze zszywacze posiadają metalową część służącą zszywaniu, reszta to zazwyczaj tani materiał podatny na uszkodzenia. Te, które należą do najbardziej wytrzymałych są stworzone z samego metalu. Jeśli chodzi o wymianę zszywek – jest to łatwe w każdym typie zszywacza. Warto zakupić taki, który posiada antypoślizgowy dół, co ułatwia precyzyjne zszywanie kartek.

Podczas decydowania się na konkretny zszywacz należy mieć na uwadze to, jakie rodzaje dokumentów będzie się nim spinać, czy kartek będzie dużo, czy będą grube. Ważne jest, aby zszywacz dobrze trzymał się w dłoni, był wygodny w użytkowaniu. Ponadto istotne jest to, aby był wytrzymały na upadki, a jego mechanizm był solidny. Bardzo wygodne są zszywacze z opcją rozszywania kartek. To znacznie ułatwia pracę i pozwala na szybką naprawę pomyłek.

Niektóre biura decydują się na zakup kilku mini zszywaczy. Są wygodne, zajmują mało miejsca. Jednak zszywają do 12-15 kartek. Jeśli w danym biurze znajduje się solidny, wspólny zszywacz, to o wiele tańszym rozwiązaniem będzie zakup kilku mini zszywaczy.

Przed zakupem zszywacza należy sprawdzić jakie zszywki pasują do danego typu, czy łatwo dostać je w sklepach biurowych. Istotna jest także ich cena, ponieważ niektóre tanie zszywacze wymagają drogich, trudno dostępnych zszywek. Dobrze, jeśli zszywacz będzie posiadał dużo miejsca na zszywki -  nie będzie trzeba ich tak często wymieniać.

Jeśli chodzi  kolory, to najpopularniejszy jest czarny. Jednak obecnie na rynku jest dostępność wielu kolorów zszywaczy biurowych. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup różnych kolorów zszywaczy, tak aby każdy pracownik z łatwością odróżnił swój własny.

Socialmedia

Warte uwagi

Jaki zszywacz biurowy wybrać?

W każdym biurze codziennie używa się zszywacza. Jest on niezbędny do sortowania i segregowania dokumentów. W tym tych najważniejszych, dotyczących danych osobowych, czy umów, kontraktów...