Artykuły biurowe, które znacząco wpłyną na efektywność pisania

Udostępnij:

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę biurową bez komputera, tabletu, czy drukarki. Mimo nowoczesnych rozwiązań często korzystamy z przyborów piśmienniczych, które ułatwiają nam wykonywanie codziennych zadań. Dobra jakość długopisu, cienkopisu, czy zakreślacza jest niezmiernie ważna. Oferta jest bardzo szeroka, ale co wybrać?

Burowy niezbędnik

Wybór odpowiednich artykułów biurowych dla firmy nie jest prosty. Producenci prześcigają się w pomysłach, aby zwrócić naszą uwagę właśnie na ich produkt. Często jednak okazuje się, że skuszeni promocją lub ładnym opakowaniem, decydujemy się na zakup zupełnie nieprzydatnych rzeczy. W jaki sposób wybrać odpowiednie artykuły biurowe? Czym się kierować podczas zakupu, a czego unikać? O tym poniżej.

Lista zakupów

Dobrym pomysłem jest bazowanie na doświadczeniu. Warto spisywać zakupy, które się sprawdziły oraz te, które okazały się mniej trafione. Stwórzmy listę artykułów biurowych, które są z powodzeniem wykorzystywane przez pracowników naszej firmy. Z biegiem czasu możemy dodawać nowe pozycje i rezygnować z pozostałych. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko nasz czas, ale i pieniądze.

Co może się przydać?

Przeanalizujmy sytuacje, w których jesteśmy zaskoczeni brakiem podstawowych artykułów biurowych. Często zdarza się, że podczas konferencji, czy spotkania firmowego wykorzystujemy białą tablicę, na której można robić notatki zmywalnymi mazakami. Ważne, aby wybrać taki zestaw, który nie wypisze się po dwukrotnym użyciu. Dobrze, gdy będzie do niego dołączona gąbka, która często lubi ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. To praktyczne rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić wielu stresów.

Markery

Kolejną sytuacją, która może wyprowadzić nas z równowagi są płyty CD opisane nieprzystosowanymi do tego markerami. Napisy często rozmazują się, a my nie możemy znaleźć tego, czego akurat szukamy, bo wszystkie płyty wyglądają tak samo. Długopis do opisywania płyt to nie jest wielki wydatek, a zdecydowanie potrafi poprawić komfort naszej pracy.

Must have w pracy biurowej to także zestaw różnokolorowych długopisów. Klasyczne kolory to czarny i granatowy, ale dobrze mieć również kilka kompletów kolorowych – zielonych, czy czerwonych. To zdecydowanie ułatwia robienie notatek. Przydadzą się również zakreślacze, dzięki którym możemy zaznaczyć interesujący nas fragment tekstu. Tutaj także postawmy na jakość, a nie na cenę. Dobrej jakości zakreślacz posłuży nam bardzo długo.

Jeśli w naszej firmie pojawia się na co dzień znaczna liczba gości, dobrze zainwestować w długopisy na łańcuszku. Ginące długopisy to zmora każdego przedsiębiorcy.

Zwróćmy uwagę także na ołówki, które mają to do siebie, że używane szybko się tępią. Zapisanie czegoś niezatemperowanym ołówkiem nastręcza nie lada trudności. Kupując ołówki, pamiętajmy więc o dobrej temperówce. Ciekawym rozwiązaniem są takie, które nakłada się na koniec ołówka, dzięki czemu zawsze są pod ręką.

W każdym biurze przyda się również korektor w taśmie. Skreślenia nie wyglądają estetycznie, a po co utrudniać sobie życie?

Czym się kierować przy wyborze?

Wybierając pisaki, zwróćmy uwagę na grubość końcówek. Niektórzy wolą pisać tymi, które robią cienkie i delikatne linie. Są tacy, którzy wolą te wyraźniejsze. Wszystko zależy od naszych preferencji. Dobrze, gdy tusz jest szybkoschnący. Dzięki temu unikniemy rozmazywania się tekstu. Zwróćmy również uwagę na podaną na opakowaniu długość linii. Ten wskaźnik informuje nas o wydajności pisaka. Im dłuższa linia, tym lepiej. Wszystko to w końcowym rezultacie wpłynie pozytywnie na fundusze naszej firmy.

Socialmedia

Warte uwagi

Jakie skoroszyty biurowe są najbardziej...

Który skoroszyt biurowy idealnie sprosta naszym wymaganiom? Jak najlepiej go wybrać? Pomożemy wybrać niezastąpiony skoroszyt dostosowany do twoich potrzeb. Dobra organizacja to podstawa...