Każda osoba pracująca na co dzień w biurze przyzna, ze otacza ją mnóstwo przyborów biurowych. W biurze wykorzystuje się długopisy, kartki i akcesoria, których dobór nie zawsze może być prosty. Postanowiliśmy wiec pomóc e doborze odpowiedniego dziurkacza, zszywacza, czy segregatora. 

Odpowiedni zszywacz

Wielu osobom może wydawać się, że nie posiadając zszywacza damy sobie bez problemu radę w pracach biurowych. Zwykle okazuje się jednak, ze to małe akcesorium może znacznie ułatwić nam codzienną pracę. Dzięki niemu prostsze staje się połączenie nawet kilkunastu kartek w jeden dokument. Używając zszywacza mamy pewność, ze kartki będą uporządkowane i przestaniemy gubić dokumenty. Dodatkowo zszywacz posiadający wysokie walory estetyczne może stać się ozdobą biurka. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto jest zwrócić uwagę na jego jakość.

Wybierając urządzenie słabo wykonane będziemy denerwować się zacinającym się zszywkami. Należy również dopasować model zszywacza do naszych potrzeb, a co ilości kartek jaka będziemy chcieli zszywać. Potrzebujemy innego sprzętu do połączenia kilkunastu kartek oraz innego do zszycia 50 stron. Na rynku możemy znaleźć małe, ręczne zszywacze codziennego użytku jak i te solidne, nożycowe, przystosowane do łączenia wielu dokumentów. Są to zwykle większe, masywne urządzenia z dużą dźwignią. Na rynku dostępne są także zszywacze elektroniczne, z których korzystają bardzo duże firmy. 

Nie zapominajmy także o tym, że do zszywania tak dużej ilości plików kartek potrzebujemy także zupełnie innych, większych zszywek. Dostępne na rynku można podzielić na zwykłe oraz przeznaczone do zszywaczy archiwizacyjnych.

Zszywacz biurowy

Wiele z tych urządzeń wyposażona jest również w funkcje dodatkowe, m.in. bardzo przydatny wbudowany rozszywany, zszywanie dokumentów przy pomocy wydłużonego ramienia, płaskie zakleszczenie zszywek lub bardziej skomplikowane, zszywanie tapicerskie. Zastanówmy się jednak dobrze, czy faktycznie będziemy korzystali z takich funkcji. Często trzeba za nie zapłacić sporo więcej, a okazać się może, że będą dla nas zupełnie bezużyteczne.

Biorąc pod uwagę głębokość zszywania, urządzenia możemy podzielić na różnie standardowy i długoramienny. W przypadku tych standardowych głębokość zażywania waha się pomiędzy 2-10 cm. Do tej kategorii zaliczane są zwykle również zszywacze obrotowe. Jak łatwo można się domyślić, im zszywacz jest dłuższy, tym mniejszy ma pojemnik na zszywki. Zszywacze długoramienne są w stanie połączyć dokumenty na głębokość 30 cm. 

Istnieje jeszcze jedno kryterium, według którego dzielimy zszywacze. Jest to sposób zszywania i tu wyróżniamy zszywanie zamknięte, zszywanie otwarte, płaskie zaginanie zszywek, oraz zszywanie tapicerskie.

Ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie zszywacza jest materiał, z którego jest wykonany. Pamiętajmy o obudowie. Powinna być bardzo wytrzymała. Warto zastanowić się nad sprzętem, który posiada solidną, metalową konstrukcję lub wykonany jest z wytrzymałego plastiku. Kupując zszywacz należy zwrócić uwagę na jego obudowę, która powinna być jak najbardziej wytrzymała.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wybrać najlepszy papier do drukarki?

Kupno papieru do drukarki może być dużym wyzwaniem. Jeśli będzie on źle dobrany, to można stracić na jakości druku, a i urządzenie może nam się popsuć. Warto więc dowiedzieć się...