Utrzymanie porządku w dokumentach jest zdecydowanie prostsze przy zastosowaniu praktycznych akcesoriów, które pomogą nam posegregować rachunki, umowy bądź faktury. Koniec z problemami związanymi z szukaniem ważnego zaświadczenia bez końca… Zatem jakie pojemniki na dokumenty przydadzą się zarówno w domu, jak i w biurze?

Skoroszyt – ale jaki?

Top 1 na liście należy do praktycznych skoroszytów, które są najbardziej popularnymi produktami używanymi do przechowywania dokumentów. Na rynku jest ich wiele rodzajów: z metalowymi blaszkami, z okładkami w różnych kolorach bądź z perforacją, która ułatwia włożenie do segregatora. Najczęściej wybierane są skoroszyty posiadające przeźroczysty przód z foli polipropylenowej bądź z PCV – ułatwia to identyfikację dokumentu. Dostępne są też formaty A4 i A5 teczek oraz wytwory posiadające zaokrąglone brzegi. Dla tych, którzy nie lubią dziurkować dokumentów, stworzono skoroszyty z klipsem, który zastępuje metalowe wąsy.

Wybierz segregator

Popularnością cieszą się nie tylko skoroszyty, ale także segregatory, dzięki którym przechowamy wiele dokumentów. Wybierając produkt, warto zwrócić uwagę na okładkę – najlepiej wybrać taką, która jest dodatkowo wzmocniona. Najczęściej na rynku spotkamy segregatory z błyszczącymi okładkami posiadające dwu- lub czteropierścieniowe mechanizmy, które służą do zamykania oraz specjalny dociskacz, dzięki któremu koszulki wewnątrz segregatora nie będą się przesuwać. Robiąc zakupy, sprawdźmy, czy grzbiet segregatora posiada wymienną etykietkę – ułatwi ona oznaczanie znajdujących się w środku dokumentów, co sprawi, że szybko będziemy w stanie odnaleźć potrzebne faktury czy akta. Zobacz segregatory w ofercie sklepu alibiuro.pl.

Segregatory biurowe

Jaki pojemnik na dokumenty?

Na 3 miejscu uplasowały się praktyczne pojemniki na dokumenty w formie pionowych stojaków bądź kuwet. Pozwolą nam one, aby najważniejsze faktury lub umowy były zawsze w zasięgu ręki, przykładowo na naszym biurku. Sklepy z artykułami biurowymi wyposażone są w różne rodzaje pojemników. Znajdziemy w nich te wykonane z polipropylenu, metalu, kolorowego plastiku bądź z przeźroczystego tworzywa. Niektóre pojemniki na dokumenty służące do archiwizacji wyposażono w przegrody, które ułatwiają segregowanie umów lub rachunków oraz w uchwyty pomocne podczas przenosin pojemnika do innego miejsca.

Może pudełko do przechowywania?

Pozycja przedostatnia, czwarta. Znalazły się na niej pudełka do przechowywania, które idealnie sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu. Znajdziemy pudełka wykonane z drewna, polipropylenu lub z przeźroczystego plastiku. Mieszczą one olbrzymie ilości papierów, także z powodzeniem mogą zastąpić skoroszyty czy segregatory. Przy zakupie zwróćmy uwagę na wieczko – warto by było zamykane, gdyż dzięki temu wewnątrz nie będzie gromadził się kurz. Znajdziemy także pudełka wyposażone w przegrody bądź w otwory od frontu.

Popularne koszulki na dokumenty

Ostatnie miejsce na liście należy do bardzo popularnych koszulek na dokumenty. Posiadają one perforacje, co pozwala na wypełnienie nimi segregatorów, skoroszytów czy innych pojemników na dokumenty. W sprzedaży w popularnych formatach A4 i A5. Stworzone z foli polipropylenowej o różnych grubościach w wersji groszkowej lub krystalicznej, mają właściwości antystatyczne. Dzięki temu, że pakowane są w paczki po 100 sztuk – zawsze będą dostępne!

Socialmedia

Warte uwagi

TOP 5 niezbędnych urządzeń biurowych

Dobrze prowadzone i funkcjonalne biuro stanowi wizytówkę każdej szanującej się firmy. Aby praca w nim mogła przebiegać sprawnie i efektywnie, niezbędny okazuje się zakup odpowiedniego...